Alarm w aptece

Alarm w aptece powinien zostać dopasowany do panujących to warunków. Czujniki monitorujące pozwalają zapewnić stały dostęp za pomocą laptopa lub telefonu. Co ciekawe, tego typu systemy zapewniają sterowanie parametrami klimatycznymi w aptece, gdzie przechowywane są różnorodne lekarstwa. Co daje system alarmowy w aptece? Czym się cechuje? Jakie funkcje dodatkowe daje taki system? Dlaczego warto z niego skorzystać? 

Zachowanie odpowiednich parametrów w aptece 

Okazuje się, że w aptece konieczne jest zadbanie o odpowiednie parametry, jakimi są głównie: 

  • Wilgotność powietrza, 
  • Temperatura. 

Farmaceuta ma za zadanie prowadzić ewidencję takich informacji, zapewniając mikroklimat sprzyjający przechowywaniu lekarstw. Ponadto, aspekty są określone w rozporządzeniach prawnych, które warto mieć na uwadze.  

System alarmowy w aptece 

Oprócz zapewnienia zabezpieczenia asortymentu w aptece, systemy alarmowe i monitoring pełnią wiele innych istotnych funkcji. Pracownicy apteki mają obowiązek codziennego rejestrowania najniższej i najwyższe temperatury w lodówkach, gdzie są leki, jak i sprawdzania temperatury w magazynach leków.  

Czujniki alarmowe systemu bezprzewodowego zapisują wartości co kilkanaście minut. Jeśli dojdzie do niepożądanych informacji, wtedy użytkownicy są alarmowani za pomocą telefonu lub maila. Użytkownik systemu alarmowego zyskuje możliwość dodawania innych osób kontrolujących, jak i ustawiania alarmów dla danych pomieszczeń w aptece. Bez problemu wykryją one nie tylko złodzieja, lecz także awarię klimatyzacji lub lodówki.  

W aptece warto postawić na elektroniczne czujniki temperatury, które dają dokładne pomiary. Inną kwestią jest zabezpieczenie mienia, które uzyskamy dzięki fachowym systemom alarmowym zamontowanym w jednym lub kilku miejscach. Alarmy cechują się tym, że od razu informują użytkownika o zagrożeniu i pozwalają zapobiegać kradzieżom oraz innym niepożądanym sytuacjom. Nie bez powodu są one używane praktycznie w każdym punkcie aptecznym, gdzie należy zabezpieczyć asortyment.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *