Alarm w aptece

Alarm w aptece obejmuje szereg elementów, w skład których wchodzić mogą kamery, rejestratory i zestawy do monitorowania aptek. Jest to placówka handlowa, gdzie każdego dnia przewija się sporo klientów. Apteki specjalizują się w sprzedaży specyficznych produktów, które są kosztowne i łatwe do schowania w kieszeni przez złodzieja. W dzisiejszych czasach niestety coraz częściej spotykane są kradzieże tego typu, gdyż lekarstwa są pokusą dla osób uzależnionych i takich, które wzbogacają się ukradzionymi łupami. Co daje monitoring i system alarmowy w aptece? Dlaczego warto wdrożyć takie rozwiązanie? 

Nowoczesne systemy alarmowe 

W nowoczesnych aptekach najczęściej spotykamy samoobsługowe regały i stojaki wystawowe, na których prezentowane są markowe produkty. Podczas ciągłej obsługi klientów pracownicy nie są w stanie zapobiec kradzieżom, które zdarzają się notorycznie. W tym przypadku sprawdzi się monitoring w aptece, który z powodzeniem zabezpieczy cały asortyment. Pozwala kontrolować pomieszczenie przez całą dobę, natomiast w połączeniu z systemem alarmowym informuje o wszelkich zagrożeniach ze strony nieuczciwego klienta. Skorzystać można ze specjalnego monitora, który wyświetla obraz za pomocą kamer. Dzięki temu pracownik natychmiast zareaguje w przypadku podejrzanego zachowania.  

Alarm w aptece 

Kamery zostają podłączone do rejestratora, który wpływa na ciągłe nagrywania materiału. Potencjalnemu złodziejowi z łatwością udowodnimy próbę kradzieży i tym samym zmusimy do zwrotu produktów. Co ciekawe, monitoring i system alarmowy jest niezwykle potrzebny zwłaszcza w całodobowych aptekach, gdzie farmaceuci są narażeni na kontakt nocą z agresywnymi klientami.   

Alarm w punkcie aptecznym jest aktualnie spotykany bardzo często. Nowoczesne systemy alarmowe dają ogromne możliwości i wpływają za zabezpieczenie asortymentu, który w aptekach jest cenny i kosztowny. Z pewnością warto zainwestować w taki sprzęt, aby w przyszłości nie martwić się stratami związanymi z włamaniem na teren apteki.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *